Starten met W&T
Hoe start ik met Wetenschap & Techniek?
Talenten ontdekken, leerlingen motiveren, kinderen goed voorbereiden op de toekomst: allemaal redenen om werk te maken van wetenschap & techniek. Wil je graag een impuls geven aan wetenschap- en technologie op jouw school, maar vind je het lastig om te bedenken hoe je dat aan moet pakken? Of wil je je collega’s makkelijker meekrijgen? Jet-Net & TechNet kan helpen om een begin te maken.
Zelf ervaren hoe leuk en makkelijk W&T geven is
Voor leerkrachten die onzeker zijn of ze voldoende onderlegd voor W&T-onderwijs, is er goed nieuws: ze hoeven niet overal antwoord op te weten. Zeker niet als Onderzoekend & Ontwerpend Leren de gebruikte methodiek is. Hierin draait het om het leerproces. Om de begeleiding van de leerlingen in hun zoektocht. En de hoeveelheid extra werk die het van leerkrachten vraagt, valt mee: wetenschap en technologie laat zich goed combineren met bijvoorbeeld rekenen of taal. Zo komt het niet bovenop het bestaande lesprogramma, maar wordt het ermee geïntegreerd.
We hebben handige hulpmiddelen, workshops en lesideeën ontwikkeld om je te helpen om (verder) aan de slag te gaan met W&T-onderwijs:
- Doe inspiratie op voor W&T-onderwijs tijdens een laagdrempelige Inspiratieworkshop bij jullie op school.
- Volg deze gratis workshop: Onderzoekend & Ontwerpend Leren voor schoolleiders. Een workshop speciaal voor bestuurders en directeuren. Deze workshop geeft inzicht in wat er komt kijken bij de implementatie van Onderzoekend & Ontwerpend Leren in het onderwijsaanbod.
- Je kunt ook zelf aan de slag gaan met het werkboek: Zo maakt jouw basisschool een vliegende start met Wetenschap & Techniek. Met dit werkboek maak je in zes stappen een start met W&T-onderwijs.